facebook

aplikacja
mobilna

New Warsaw - o projekcie

Idea stworzenia auta New Warsaw - Wratislavia ma na celu przywrócenie legendy Polskiej motoryzacji  samochodu marki Warszawa. Pomysł narodził się w głowie Michała Koziołka, który w roku 2012 zrealizował projekt "Syrena na Euro". Auto o wartości ponad 260 tys zł, zbudowane od podstaw, z trzylitrowym silnikiem o mocy prawie 300KM.

Do projektu "New Warsaw Wratislavia" poza Michałem Koziołkiem dołączyli Michał Puchalski i  Adam Mally, studenci Wrocławskiej Architektury, Łukasz Myszyński student Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych., Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony i Zbigniew Żelazny.

Inicjatywą przewodnią projektu jest połączenie innowacyjności pojazdu na miarę XXI w, wraz z retrodesignem charakterystycznym dla jej kultowej poprzedniczki. Nowa Warszawa swoim wyglądem, wyposażeniem, i wykonaniem ma przewyższać w swojej klasie luksusowe marki aut z całego świata.

Nowoczesne rozwiązania techniczne, połączone z materiałami najwyższej klasy, a także ręcznie wykonane nadwozie i wnętrze pojazdu będą jednymi z większych atutów nowej Warszawy. Produkcja auta w liczbie  4 sztuk rocznie dodatkowo nadaje unikatowego charakteru. Premierowy pokaz prototypowego auta zaplanowany jest na maj/czerwiec 2014 na Zamku w Kliczkowie.

Do projektu dołączyły Polskie firmy, które wspierają przedsięwzięcie reklamą, finansowo, w formie przekazanych części, a także służące pomocą przy wykonaniu poszczególnych elementów auta. Cały projekt udaje się realizować dzięki połączeniu sił ekipy New Warsaw i firmy About-S. Cały pojazd będzie tworzony przez najlepsze firmy z Polski i na najlepszych częściach.

Współpracują już z nami: 

E-prototypy.pl, 3rStudio, Novol, Lexani, Tenzi, Galeria Indigo, Urban, We're4detailing, Mindfield project, Intermedio, Petrobaza, Invent, Aerograf Piotr Parczewski, Madpixel.pl

Dane techniczne:

  • pięciolitrowy silnik V10 o mocy 607 KM.
  • napęd na tył poprzez siedmiostopniową skrzynię półautomatyczną?.
  • masa < 2000kg
  • koła 22" 295/25
  • wymiary: dł/szer/wys 4880/1980/1420 [mm]
  • rozstaw osi: 2900mm